• برای دسترسی به امکانات سایت ثبت نام کنید
ورود

ورود به محيط کاربري

نام کاربري *
رمز عبور *
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.67 (3 رای)

چند وقت پیش پیانوی خانه پدری‌ام به من رسید، چیزی که از داشتن آن بسیار خوشحال هستم چون خاطرات بسیار دلنشینی را برای من به همراه دارد. اما وقتی آن را می‌نوازم مشکلی وجود دارد، به نظر می‌رسد هیچ یک...

ابراز عشق به همسر، توجه به همسر، زندگی مشترک عاشقانه، زندگی مشترک موفق، زندگی عاشقانه، رفتار عاشقانه با همسر، عشق در ازدواج، ابراز علاقه، ازدواج سالم، روانشناسی رابطه، روانشناسی ازدواج

چند وقت پیش پیانوی خانه پدری‌ام به من رسید، چیزی که از داشتن آن بسیار خوشحال هستم چون خاطرات بسیار دلنشینی را برای من به همراه دارد. اما وقتی آن را می‌نوازم مشکلی وجود دارد، به نظر می‌رسد هیچ یک از نت‌ها صدایی که باید را نمی‌دهند. پس از انتقال این پیانوی بزرگ از خانه مادرم، پیانو کوک خود را از دست داده و صدایی خسته و فرسوده از آن به گوش می‌رسد.

اما خبر خوب این است که این پیانوی قدیمی نوای دلنشین خود را از دست نداده است، بلکه فقط نیاز به کوک کردن مجدد دارد. به محض این که کلید‌های آن به درستی تنظیم شوند دوباره می‌توان همان آهنگ‌های قدیمی دلنشین را از آن شنید. من پیش از این نیز پیانو را کوک کرده‌ام و از این کار لذت می‌برم.

ازدواج نیز به همین شکل است!

زندگی هر روز ما را به حرکت واداشته و در پایان روز ما را خسته و بی انرژی به خانه برمی‌گرداند. ما نیز تمام سعی خود را می‌کنیم تا در زمان کوتاه بین شام و قبل از خواب با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم، قبل از خواب کمی یکدیگر را در آغوش بگیریم و دوباره فردا همین روال تکراری را از سر بگذرانیم.

وقتی مشغله‌های زیادی در طول روز داریم، بسیار سخت می‌شود که بتوانیم برای هم وقت گذاشته و عشقمان را دوباره کوک کنیم. به همین دلیل، گذاشتن انرژی و توجه بسیار در مسائل عاشقانه امری ضروری است.

آیا همچنان می‌توانید عشق خود را به درستی ابراز کنید؟

مطمئنم که شما همچنان توانایی ابراز عشق خود را دارید، اما ممکن است نیاز به کوک کردن دوباره روابط عاشقانه خود داشته باشید تا بار دیگر نوای عاشقانه‌ زندگی شما را لبریز از عشق و محبت کند. فراموش نکنید همه ما به این کوک شدن و هماهنگ شدن نیاز داریم و به همین دلیل است که من هر هفته در مورد عشق و ازدواج در اینجا می‌نویسم.

۸۸  کلید بر روی یک پیانو استاندارد وجود دارد و هر یک از آن‌ها نت متفاوتی را می‌نوازند. هیچ یک از این کلیدها را نمی‌توان به نحوی کوک کرد که صدایی مانند کلید کناری خود داشته باشند، زیرا در این صورت دیگر هارمونی وجود نخواهد داشت. هر نت صدایی منحصر به فرد داشته و در عین حال جایی در میان تمام نت‌های دیگر دارد. در ازدواج و مسائل عاشقانه، قرارهای عاشقانه، گذراندن شب‌هایی دو نفره و رفتارهای مهربانانه و رمانتیک همین نقش را دارند. هر یک از این‌ها نقشی منحصر به فرد در روابط شما دارند و هر یک به هارمونی و هماهنگ بودن شما با یکدیگر عمقی جدید می‌بخشند. یک ضرب المثل قدیمی می‌گوید: رسیدن به جایی در روابط عاشقانه که در آن می‌توانید نغمه‌ای زیبا با هم بنوازید، یک موهبت بسیار با ارزش است.

نغمه روابط عاشقانه شما چگونه است؟

آیا این نغمه خسته و بی رمق است؟ شاید زمان آن فرا رسیده که بررسی کنید و ببینید همسرتان در چه ابعادی از زندگی نیازمند توجه بیشتر شماست. ممکن است به سادگی و با تعریف کردن از نقش پدری یا مادری او بتوانید او را سر حال بیاورید. ممکن است همسرتان نیاز داشته باشد کمی حال و هوای خود را عوض کند و با شما بخندد. ممکن است یک شب عاشقانه و کمی رقصیدن با او به او نیرویی دوباره بدهد. مهم این است که بفهمید همسرتان در حال حاضر به چه چیزی نیاز دارد و با انجام آن کارها عشق و توجه خود را به او یادآوری کنید.

سال گذشته من یک دوره مشاوره برگزار کردم و یکی از خانم‌هایی که به این مشاوره و اردوی یک هفته‌ای پیوسته بود به اصرار شوهرش در کنار ما حضور داشت. این خانم و همسرش ۶ فرزند داشتند که همگی آن‌ها را به جای رفتن به مدرسه در منزل آموزش می‌دادند. بنابراین واضح است که چنین مادری به شدت نیاز داشت تا کمی از وقت خود را به خودش اختصاص دهد یا با دوستان خود تفریح کند. در این دوره او می‌توانست به هر دوی این نیازها پاسخ دهد. همسر او به او این فرصت را داده بود تا برای یک هفته از مسئولیت‌ها دور بوده و کمی استراحت و تفریح کند، و به این طریق عشق و توجه خود را به او ابراز کرده بود. البته همسر این خانم به همین اردوی یک هفته‌ای بسنده نکرده بود! چند روز بعد از شروع اردو این خانم یک بسته از طرف همسرش دریافت کرد. در این بسته همسرش برای او نوشیدنی‌های آماده با طعم‌های مورد علاقه‌اش را فرستاده بود، زیرا می‌دانست همسرش چقدر از نوشیدن یک فنجان قهوه گرم در بعد از ظهر خود لذت می‌برد. این خانم بسیار تحت تاثیر محبت همسرش قرار گرفته بود، اما این محبت همچنان ادامه داشت: دو روز بعد بسته دیگری برای او رسید. این بار همسرش یک لباس زیبا برای او فرستاده بود تا با پوشیدن آن آغوش گرم خانواده خود را احساس کند. همه خانم‌های جمع تحت تاثیر قرار گرفته بودند. من نیز هرگز چهره آن خانم را فراموش نمی‌کنم که چطور غرق خوشحالی و عشق بود. همسر این خانم با کمی توجه و فکر، به او جانی دوباره بخشیده بود. هدایای او ارزش مالی چندانی نداشتند، اما آنچه که با این هدایا به همسرش ابراز می‌کرد بسیار با ارزش بود.

آخرین باری که به همسر خود چنین توجهی کرده‌اید چه زمانی بوده است؟

کمی وقت بگذارید و ببینید در حال حاضر همسرتان چه دغدغه‌هایی دارد. مانند کوک کردن پیانو، به همسرتان گوش دهید و به نغمه او توجه کنید. ببینید کدام نت‌ها نیاز به کوک کردن دارند و سپس کاری خلاقانه برای نشان دادن عشق و توجه خود به همسرتان انجام دهید.

این چیزی است که برای داشتن یک ازدواج سالم به انجام آن نیاز دارید، و هنگامی که ما با یکدیگر در هماهنگی کامل نغمه‌ای می‌نوازیم کودکان ما متوجه عشق ما خواهند شد و با شوق فراوان با نغمه ما همراه می‌شوند.

منبع نوشته

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید