• برای دسترسی به امکانات سایت ثبت نام کنید
ورود

ورود به محيط کاربري

نام کاربري *
رمز عبور *
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.17 (3 رای)

حقوق زنان در سراسر جهان، یک شاخص مهم برای درک جهانی رفاه در کشورها میباشد. معاهده اصلی حقوق زنان جهانی چند دهه پیش توسط اکثریت کشورهای جهان به تصویب رسید...

با این حال، با وجود موفقیت های بسیاری که در توانمند سازی زنان صورت گرفته است، مسائل متعددی هنوز هم در تمام زمینه های زندگی  برای آنها وجود دارد، اعم از فرهنگی، سیاسی و اقتصادی . به عنوان مثال، زنان اغلب  بیشتر از مردان کار میکنند، با این حال حقوق کمتری به آنها پرداخت می شود. تبعیض جنسیتی دختران و زنان در طول زندگی تاثیر خود را می گذارد. و زنان و دختران اغلب قشری هستند که بیشترین رنج را از فقر  می برند.

بسیاری ممکن است فکرکنند که حقوق زنان تنها یک مسئله در کشورهایی است که دین، قانونگزار است، مانند بسیاری از کشورهای اسلامی . یا حتی بدتر، برخی ممکن است فکر کنند که این است دیگر یک موضوع مهمی نیست. اما خواندن این گزارش را در مورد چگونگی برخورد با زنان و دختران در سایر کشورها خالی از لطف نیست:

بعد از سی سال پس از تصویب کنوانسیون رفع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان (CEDAW)، بسیاری از دختران و زنان هنوز هم فرصت های برابر برای تحقق حقوق به رسمیت شناخته شده توسط قانون ندارند. در بسیاری از کشورها، زنان مجاز به مالکیت و یا به ارث برندن نیستند. محرومیت اجتماعی، قتلهای «ناموسی»، قاچاق، تحرک محدود شده،ازدواج زودهنگام، انکار حق بهداشت به زنان و دختران و افزایش بیماری مربوط به زنان برخی از ناهنجاری های حقوق زنان ست.

ما هرگز پیشرفتی در این باره نخواهیم دید مگر اینکه دختران و زنان دسترسی برابر به اطلاعات ، خدمات ، آموزش و سیاست پیدا کنند.

تیم ترجمه مجله زن روز :  www.globalissues.org مقاله Womens Rights

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید