• برای دسترسی به امکانات سایت ثبت نام کنید
ورود

ورود به محيط کاربري

نام کاربري *
رمز عبور *
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)
سینماپرس: برگزارکنندگان شصت و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن،اولین جایزه بهترین فیلم مستند این جشنواره تحت عنوان «چشم طلایی» را به مستند «ورای پدربزرگم آلنده» ساخته نوه رئیس جمهور سابق شیلی اعطاء کردند.

به گزارش سینماپرس، برگزارکنندگان شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن که پیش از این از پایه‌گذاری جایزه بهترین فیلم مستند، «چشم طلا»، در این جشنواره خبر داده بودند، شب گذشته این جایزه را به مستند «ورای پدربزرگم آلنده» ساخته «مارسیا تامبوتی»، نوه «سالوادور آلنده»، رئیس جمهور سابق کشور شیلی اعطاء کردند.

«تامبوتی» در این فیلم پدربزرگ خود «آلنده» را نه به عنوان شخصی سیاسی که یک مرد خانواده و مردی در جمع دوستانش به تصویر کشیده است.

«سالوادور آلنده»،‌سیاست‌مدار مارکسیست و از بنیان‌گذاران حزب سوسیالیست شیلی بود.او از نوامبر ۱۹۷۰ تا سرنگونی و مرگش در پی کودتای ۱۱ سپتامبر ۱۹۷۳ میلادی، رئیس‌جمهور شیلی بود. از او به عنوان اولین رئیس‌جمهور مارکسیست که با رأی و دموکراسی به قدرت رسید نام می‌برند.

بنابراین گزارش، شصت و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن ۱۳ می افتتاح شد و امشب با معرفی برندگان بخش اصلی این دوره از رقابت‌ها به کار خود پایان خواهد داد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید