• برای دسترسی به امکانات سایت ثبت نام کنید
ورود

ورود به محيط کاربري

نام کاربري *
رمز عبور *
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

لوازم آرایش ابزارهایی هستند که به ما کمک می کنند تا زیبایی صورت خود را بیشتر آشکارکنیم. اما هنر آرایش , قوانینی دارد که ما اگر درست آن ها را بکار نگیریم نه تنها زیباتر نمی شویم بلکه باعث از بین رفتن زیبایی طبیعی چهره مان می گردد. در مطلب زیر ما به چند اشتباه رایج در آرایش کردن اشاره خواهیم کرد که باعث پیرتر نشان دادن چهره ما و از بین بردن زیبایی هایمان می گردد.

1- استفاده از خط چشم و ریمل در پلک پایینی

استفاده از ریمل و خط چشم در پلک پایین باعث می شود چشم حالت افتاده به خود بگیرد و سایه های زیر چشم بیشتر پدیدار گردند. همچنین هیچ گاه از رنگ هایی مثل قرمز و آبی و سبز قهوه ای به عنوان خط چشم استفاده نکنید چون این کار باعث می شود پیرتر به نظر برسید.

2- استفاده بیش از اندازه از خط لب و استفاده از خط لب های تیره

به یاد داشته باشید رنگ های تیره و خط لب هایی کلفت لب هایتان را زیبا نشان نخواهند داد. همواره برای استفاده از خط لب از رنگی شبیه رنگ رژتان استفاده کنید. اگر لب هایتان دچار خشکی است از مدادهای چرب برای این منظور استفاده کنید.

3- استفاده نکردن از رژگونه

بسیاری از افراد بعد از استفاده از کرم پودر از رژگونه برای ایجاد هماهنگی بین خطوط  چهره شان کمک نمی گیرند. استفاده از یک رژگونه ملایم باعث برآمدگی گونه ها شده و احساس شادابی در صورتتان ایجاد می کند. اما همواره به یاد داشته باشید استفاده از رژگونه نباید بیش از اندازه باشد و همچنین نباید رژگونه را بر روی استخوان پایینی گونه زد چون هر دوی این کارها باعث بیشتر به نظر رسیدن سن می شوند.

4- استفاده از مدادهای ابرو بسیار تیره رنگ

ابروهای شما با افزایش سن کمرنگ تر می شوند . پس باید از مدادهایی استفاده کنید که از رنگ ابروهایتان فقط یک یا دو درجه تیره تر باشند . استفاده از رنگ های پر رنگ چهره تان را پیرتر و غیرطبیعی نشان خواهد داد و به راحتی نمی توانید روسری و یا شال مناسب برای ابروی تیره ست کنید .

5- استفاده غیر مناسب از کرم پودر

استفاده از یک کرم پودر مناسب روزنه ها و چین و چروک های پوست شما را پنهان می کند. اما اگر بیش از اندازه از کرم پودر استفاده کنید باعث می شود تا خطوط پوستی تان بیشتر پدیدار گردد. سعی کنید در هنگام خرید کرم پودر نوعی را انتخاب کنید که مناسب جنس پوستتان باشد و از استفاده از کرم پودرهایی که ماندگاری بالا دارند به شدت بپرهیزید چون این نوع کرم پودرها منافذ پوست را بسته و باعث می شوند پوست خشک و تکه تکه به نظر برسد.

منبع : وبسایت شیکسون

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید